Слухові окуляри

Слухові окуляри

Слухові апарати в формі окулярів, які з'явилися приблизно в один час із завушними апаратами, користувалися широкою популярністю до 1980-х років. Колись давно і СКБ Лукулл  

займалося розробкою і виробництвом слухових апаратів в окулярах.

Перші «слухові окуляри» були розроблені фірмою Otarion Electronics. Вони працювали з одним вухом пацієнта, оскільки на той час були відносно великі компоненти, що займали всю раму окулярів.

В подальшому, зі зменшенням розмірів компонентів, з’являються ефективніші окуляри, які застосовують для роботи з обома вухами користувача.
За способом передачі звуку були доступні варіанти з повітряними звукопроводами та з кістковою провідністю.

До 1959 р. половина всіх транзисторних апаратів була виконана в формі окулярів, і навіть люди з відмінним зором віддавали перевагу саме їм.

З одного боку це комплексне рішення «два-в-одному», і часто люди похилого віку потребують одночасно і окулярів, і слухового апарату. Також це ефективне маскування слухового апарата під окуляри.
Але з іншого боку у таких пристроїв були свої недоліки. Це і товсті оправи (особливо на ранніх поколіннях), і факт того, що людина автоматично вимикає слуховий апарат, коли просто знімає окуляри.

Зі зменшенням розмірів внутрішньовушних та завушних слухових апаратів (ITE та BTE), користувачі втрачають інтерес до «слухових окулярів», а разом з ними і виробники звертають відповідне виробництво.

Проте, завдячуючі самому існуванню «слухових окулярів» в слухопротезуванні з’явилися деякі цікаві нововведення.
Наприклад, через технічні обмеження на ранніх «слухових окулярах» мікрофон був встановлений з протилежного боку боку від телефона. Роками пізніше, коли люди зрозуміли переваги такої конфігурації, з’являються слухові апарати типу CROS (у виконанні BTE і ITE), в яких мікрофон підхоплює звуки та голоси з боку нечуючого вуха і передає їх у вухо, що добре чує.

Ще одне цікаве нововведення, яке вперше було застосовано в «слухових окулярах», - це живлення від сонячних батарей! Такий апарат під назвою Solaris був представлений в 1958 році американською фірмою Zenith і продавався за 250 USD.

На сьогодні деякі фірми виробники пропонують досить цікаві інноваційні слухові апарати в окулярах на сучасній елементній базі, але широкої популярності вони не знаходять.


Зворотній дзвінок