5 мінералів для захисту нашого слуху

5 мінералів для захисту нашого слуху

У боротьбі за здоров'я і правильну життєдіяльність вашого організму важливу роль відіграють вітаміни і мінерали. Кальцій зміцнює кістки, а цинк є важливим мінералом для зміцнення імунної системи. А деякі мінерали, про які піде мова в статті, також є важливими елементами для захисту нашого слуху.

1. Калій.

Калій регулює рідину у внутрішньому вусі, це дуже важливо, тому що з віком рівень цієї рідини має тенденцію падати, що може сприяти втраті слуху. Продукти, які багаті калієм: картопля, шпинат, квасоля, помідори, родзинки, абрикоси, банани, дині, апельсини, йогурт і нежирне молоко.

2. Фолієва кислота.

Фолієва кислота допомагає організму генерувати нові клітини і покращує кровообіг в організмі, сприяючи загальному здоров'ю клітин у внутрішньому вусі. Продукти, багаті фолієвою кислотою: печінка, шпинат, брокколі і спаржа.

3. Магній.

Дослідження показують, що люди, які одержували магній в комплексі з вітамінами A, C і E, були захищені від впливу високого рівня шуму. Вважається, що магній діє як захисний бар'єр для волоскових клітин внутрішнього вуха при гучних звуках. А нестача магнію призводить до звуження кровоносних судин у внутрішньому вусі, викликаючи кисневе голодування. Так що переконайтеся, що ви отримуєте достатню кількість цього мінералу. Продукти, багаті магнієм: банани, артишоки, картопля, шпинат і брокколі.

4. Цинк.

Відомо, що цинк прискорює ріст клітин і загоює рани, він зміцнює імунну систему організму і допомагає запобігти вушних інфекцій. Однак проконсультуйтеся з лікарем перед вживанням цього мінералу, так як він може взаємодіяти з антибіотиками і діуретиками. Продукти, багаті цинком: яловичина, свинина і курка з темним м'ясом, кешью, мигдаль, арахіс, квасоля, колотий горох, сочевиця, устриці, темний шоколад.

5. Омега-3 жири і вітамін D.

Ми всі чули про протизапальні і антивікові властивості Омега-3, але чи знаєте ви, що вони також використовуються для запобігання втрати слуху? Недавнє дослідження показало, що цей мінерал може знизити ризик вікової втрати слуху більш ніж на 40 відсотків. Омега-3 жири також можуть допомогти мозку функціонувати більш ефективно. Продукти, багаті омега-3 жирними кислотами - лляне масло, олія криля, лосось, соєве масло, сардини.

Якщо ви дотримуєтеся здорової збалансованої дієти, ваше тіло повинно виробляти достатню кількість цих важливих мінералів, щоб підтримувати нормальну життєдіяльність, але завжди проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж приймати їх у вигляді добавок.

Зворотній дзвінок